Kas yra meta raktiniai žodžiai ir ar vis dar turėčiau juos naudoti?

Meta raktažodžiai nėra tokie populiarūs kaip kiti jų metažymos broliai ir seserys, pavyzdžiui, meta aprašymas. Tikriausiai jums kyla klausimas: Ar man reikia meta raktažodžių, kad būčiau reitinguojamas paieškos rezultatų puslapiuose (SERP)?

Šiame tinklaraščio įraše atsakysime į visus jūsų klausimus, įskaitant:

Kas yra meta raktažodžiai?

Ar „Google” naudoja meta raktažodžius?
Ar meta raktažodžiai vis dar aktualūs 2022 m.?

Tokioje dinamiškoje pramonės šakoje kaip skaitmeninė rinkodara pravartu nuolat gauti naujausią informaciją apie naujausius pokyčius, įskaitant tai, ar vis dar turėtumėte naudoti meta raktažodžius. Prisijunkite prie daugiau nei 200 000 rinkodaros specialistų, kurie gauna naujausius atnaujinimus į savo pašto dėžutę, užsiprenumeruodami mūsų savaitinį naujienlaiškį „Revenue Weekly”!

Norėdami reguliariai gauti skaitmeninės rinkodaros patarimų, užsiprenumeruokite el. paštą, kuriuo pasitiki daugiau nei 200 000 kitų rinkodaros specialistų:

 

Kas yra meta raktažodžiai?

Meta raktažodžiai – tai tam tikros rūšies metažyma, kuri paieškos sistemoms suteikia daugiau informacijos apie puslapio turinį. Pavyzdžiui, tarkime, esate odontologas ir valdote odontologijos kliniką Spring, Teksase. Jūsų svetainės pagrindiniame puslapyje kaip meta raktažodis gali būti nurodytas „dantų klinika Spring, Teksasas”.

Meta raktažodžiai, kaip ir antraštinė žyma bei meta aprašymas, yra pateikiami puslapio HTML išeities kode. Jie nematomi žmonėms, nebent jie peržiūrėtų puslapio pradinį kodą. Tuo tarpu paieškos sistemų naršyklės nuskaito puslapio kodą, įskaitant meta raktažodį ir kitas žymas, kad sužinotų daugiau apie puslapio turinį.

meta raktažodžių pavyzdys

Kadaise optimizuojant svetainę ir jos puslapius paieškos sistemoms reikėjo į HTML kodą įrašyti meta raktinius žodžius. Tuomet paieškos sistemos nagrinėdavo tik tinklalapio turinį ir atitinkamai jį reitinguodavo.

Meta raktažodžiai buvo būdas svetainių savininkams nurodyti paieškos sistemoms savo puslapio kontekstą. Netrukus paieškos sistemos pastebėjo, kad meta raktiniai žodžiai yra šlamšto magnetas. Kai kurie svetainių savininkai taiko „juodosios kepurės” paieškos sistemų optimizavimo (SEO) metodus, vienas iš jų – meta raktažodžių žyma užpildoma paieškos terminais, pagal kuriuos jie nori būti reitinguojami.

Šiandien meta raktažodžiai nėra tokie svarbūs reitinguojant svetaines paieškos rezultatuose.

 

Ar „Google” naudoja meta raktažodžius?

2009 m. „Google” tinklaraščio įraše paskelbė, kad niekada nenaudojo meta raktažodžių kaip reitingavimo veiksnio. Populiariausia pasaulyje paieškos sistema nustatė, kad metažyma dažnai piktnaudžiaujama, todėl ji nepaisė metažymos raktažodžiai kaip reitingavimo veiksnio.

Taigi, ar „Google” naudoja meta raktažodžius jūsų svetainei reitinguoti? Ne.

Ar meta raktažodžiai vis dar aktualūs 2022 m.?

Populiariausiai paieškos sistemai neteikiant meta raktažodžiams jokios vertės, tikriausiai jums kyla klausimas: Ar man reikia meta raktažodžių? Ar meta raktažodžiai vis dar aktualūs šiandien?

Jei norite, kad jūsų puslapiai būtų reitinguojami paieškoje, meta raktažodžius praleiskite. Nereikia skirti laiko ir pastangų šioms metažymoms, nes „Google” pripažįsta, kad tai nėra reitingavimo veiksnys.

Tačiau meta raktažodžiai turi kitų tikslų. Kai kuriose turinio valdymo sistemose (TVS) vidinėje svetainių paieškoje vis dar naudojami meta raktažodžiai, kad svetainės naudotojams būtų pateikiami geresni rezultatai. Didesnių įmonių svetainėse meta raktažodžiai taip pat gali būti naudojami kaip vidinės žymos įrankis.

Kitas būdas, kaip netiesiogiai naudoti šias žymas, yra patikrinti, kokius meta raktažodžius naudoja jūsų konkurentai. Apsilankykite konkurento svetainės pagrindiniame puslapyje ir peržiūrėkite pradinį kodą. Tikėtina, kad metažymos po raktažodžiais yra jų pradiniai raktažodžiai.

konkurentų pagrindiniai raktažodžiai metažyma

Šiame pavyzdyje svetainės meta raktažodžiai yra „seed keyword” ir „competitor keyword”.

Jei jūsų TVS ir įskiepiai nereikalauja naudoti meta raktažodžių svetainės paieškai, galite šių metažymių neįtraukti. Taip elgdamiesi neatskleisite savo pradinių raktažodžių konkurentams.

Bendradarbiaukite su SEO partneriu, kuriuo galite pasikliauti
Skaitmeninės rinkodaros strategijai labai svarbu sekti naujausius SEO  paslaugų atnaujinimus. Prieš kelis dešimtmečius meta raktažodžiai turėjo tam tikrą reikšmę jūsų puslapio reitingui. Šiandien dauguma SEO specialistų jų nebenaudoja.